Biuletyn parafialny

XXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2017

1. Jutro święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci, młodzieży oraz Ks. dra Stanisława Gorgola Misjonarza Wenezueli i naszego rezydenta. Dziękując Mu za świadectwo wiary i miłości do Boga i ludzi życzymy zdrowia, obfitości łask. Bardzo proszę o modlitwę.
2. Trwają się zapisy dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. Deklarację można otrzymać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Tam są podane wszystkie potrzebne informacje. Wypełnioną należy przekazać księdzu do końca września.
3. W środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy oraz nowenna do MBNP. W czwartek Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
4. Spotkanie z kandydatami do Bierzmowania (rok II) odbędzie się we wtorek o godz. 18:30. Osoby które pragną rozpocząć przygotowanie do sakramentu Bierzmowania w naszej parafii zapraszamy we wtorek na spotkanie w salce parafialnej o godzinie 19:15 a także o wzięcie deklaracji z zakrystii.
5. Zapraszamy wszystkich ministrantów a także osoby które pragną dołączyć do grona ministrantów w poniedziałek o godz. 16:30 do salki parafialnej.
6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na Eucharystię w poniedziałek o godz. 18:00 a później na adorację Najświętszego Sakramentu.
7. Nasza Organistka Pani Marta Krauze chce zorganizować formułę scholi pasującą do naszej parafii: scholę rodzinną w której razem – rodzice i dzieci będą swoimi talentami muzycznymi ubogacać liturgię Mszy Św. o godz. 11.30. Spotkanie dla chętnych (bez ograniczeń wiekowych) odbędzie się, w niedzielę o godz. 10.55 w salce parafialnej. Mile widziane także wszelkie instrumenty. Zapraszamy. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do Pani Marty.
8. Młodzież zapraszamy w piątek na wspólne spotkanie modlitewne na godz.19.00.
9. Druga edycja Kursu Alpha dla mężczyzn. Cykl 11 interaktywnych spotkań, opartych na gościnności, wymianie poglądów, modlitwie. Wspólne odkrywanie podstaw chrześcijańskiej wiary. Pierwsze spotkanie 18 września o godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała. Więcej informacji www.cneelblag.pl .Zapraszają Centrum Nowej Ewangelizacji i Mężczyźni Boga.
10. II Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuariów w Krakowie, w sobotę 14 października. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
12. W czwartek 21 września o godz. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu, ul. Robotnicza 69 zostanie odprawiona Msza św. w intencji o dobrego męża i dobrą żonę. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy odkrywają powołanie do życia w małżeństwie i chcą modlić się o dobrych małżonków.
13. Domowy Kościół Diecezji Elbląskiej oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza wszystkie małżeństwa sakramentalne z naszej diecezji na wspólne radosne świętowanie odnowienia przysięgi małżeńskiej. Chcemy się zgromadzić w naszej Elbląskiej Katedrze i wobec naszego Biskupa ponowić nasze ślubowanie miłości, wierności, uczciwości i wytrwania aż do śmierci. Zapraszamy 30 września 2017roku o godzinie 15.00 na JUBILEUSZ SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA. Po uroczystej Mszy zapraszamy na wspólny poczęstunek przy kawie. Prosimy o telefoniczne /502 252 562/ lub e-mailowe /dkelblag@gmail.com/ zgłoszenie. Więcej informacji na https://jubileuszmalzenski.blogspot.com/

Intencje mszalne

Sobota, 23.09.2017
12.00Śp. Maria 16 r. śm., Jan, Józef Czuchrak.
12.00Śp. Stanisława 31 r. śm. Józef Moroz.
18.00Śp. Grzegorz Talarek 30 dz. po pogrzebie.
Niedziela, 24.09.2017
7.00
8.30Śp. Krystyna Zielińska 8 r. śm. oraz rodzice Emilia i Józef.
10.00Śp. Zofia Kowalska 12 r. śm. oraz zm. z rodz. Z Kowalskich i Borowskich.
11.30Śp. Rachela i Jan Chuszczo, Zofia Sikorska, Stefania i Wincenty Burzykowscy i zm. z rodz.
13.00ZA PARAFIAN.
17.00Dziękczynna z prośbą o zdrowie dla Haliny, Marka, Zygmunta.
20.00Śp. Zdzisław Barański 7 r. śm. i zm. z rodz. Barańskich i Malczyków.