Biuletyn parafialny

XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2019

1. Dziś w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary składane do puszek przy drzwiach kościoła są przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Jest to żywy pomnik budowany ku czci św. Jana Pawła II.
2. Dzisiaj swoje święto patronalne obchodzi ks. proboszcz. Bardzo prosimy o modlitwę w jego intencji.
3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Teresę od Jezusa – karmelitankę, doktora Kościoła; w środę – św. Jadwigę Śląską [oraz wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową]; w piątek – św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy i służby zdrowia, którym składamy nasze serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego. Z okazji jutrzejszego Dnia Nauczyciela także serdeczne życzenia dla Grona Pedagogicznego.
4. Krąg Biblijny spotyka się w piątek, 18.10. br. po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej. Słowo do refleksji - Łk 8, 1-3.
5. Parafia pw. Błogosławionej Franciszki Siedliskiej w Elblągu wraz z Diakonią Życia Ruchu Światło-Życie Diecezji Elbląskiej zapraszają na Mszę Świętą w intencji DZIECI, które odeszły o całe życie za wcześnie oraz ich RODZICÓW i BLISKICH. Msza odbędzie się 15 października o godz. 18.00. Homilię wygłosi ks. dr Andrzej Kilanowski. Przed Mszą świętą odmówiony zostanie różaniec święty z rozważaniami dotyczącymi utraty dziecka.
6. Trwa październik, który został ogłoszony przez Ojca Świętego Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30. Różaniec dla dzieci: w wtorek i piątek o godz. 16.30.
7. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Św. o godz. 20 i odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego odbędzie się procesja wokół kościoła z figurą Maryi. Odmówimy jedną część różańca w Waszych intencjach. Zapraszamy!
8. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły np. o siostrach zakonnych w Chinach, o śp. Kornelu Morawieckim, a także o demokracji wg Jana Pawła II. Zachęcamy do lektury!
9. Ofiary składane dziś do puszki przy drzwiach kościoła przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne Caritas.
10. Chciejmy okazywać sobie nawzajem wdzięczność.

Intencje mszalne

Sobota, 19.10.2019
12.00W intencji małżeństw, rodzin i osób samotnych.
12.00Śp. Zbigniew Zalewski (gr. 19).
18.00Śp. Romuald 8 r. śm. i zm. z rodz. z obojga stron.
18.00Dziękczynna z prośbą i Boże bł., obfite łaski, dary Ducha Św., opiekę Św. Rodziny dla Anny i Rafała z ok. 5 rocz. zawarcia małżeństwa.
Niedziela, 20.10.2019
7.00– Śp. Edward Krzyżan i zm. z obojga stron.
8.30– ZA PARAFIAN.
10.00Dziękczynna z prośbą i Boże bł., obfite łaski, dary Ducha Św., opiekę Św. Rodziny dla Darii i Pawła z ok. 5 rocz. zawarcia małżeństwa.
10.00Dziękczynna z prośbą o Boże bł. dla Ireny i jej najbliższych.
11.30Dziękczynna z prośbą o zdrowie, opiekę Anioła Stróża dla Julii z ok. 10 urodz. i dla Natalii.
13.00Śp. Zbigniew Zalewski (gr. 20).
17.00Śp. Janina Leniec.
20.00Śp. Halina Duda 3 r. śm., Henryk Grabowski 21 r. śm.